Roczny kurs aktorski - Katowice
CERTYFIKOWANY | Nasz “Roczny kurs aktorski” powstał z myślą o wszystkich szukających alternatywnego miejsca, w którym na spokojnie można przygotować się do jednego z najtrudniejszych i z pewnością najbardziej subiektywnych egzaminów w Polsce.
Nie potęgujemy Twojego stresu - pomagamy Ci się z nim uporać. To również przestrzeń do intensywnego rozwoju dla osób, które chcą się rozwijać i zdobywać nowe narzędzia do pracy teatralnej, niekoniecznie w kontekście egzaminów do szkół aktorskich.
Studenci i studentki będą realizować program, który jest sumą doświadczeń wszystkich naszych wykładowców. Musisz jednak pamiętać, że finalny wynik to składowa wielu czynników - wykładowcy z pomocą naszego autorskiego programu pomogą Ci rozwinąć skrzydła, jednak o ostatecznym wyniku zadecyduje Twoja ciężka praca. Razem z naszymi wykładowcami i wykładowczyniami (tancerzami, wokalistkami, aktorami, reżyserami i logopedami) będziecie grać do jednej bramki - wszyscy pracujemy na Twój sukces.
Kurs podsumowujemy nagraniem z Tobą wszystkich niezbędnych do egzaminów materiałów video. Osoby zdające do szkół będą mogły czuć się spokojne o swoje materiały potrzebne do pierwszych etapów egzaminów, natomiast osoby poszukujące artystycznego samorozwoju będą mogły sprawdzić się podczas pracy z kamerą. Nie musisz się martwić o sprzęt, dobre oświetlenie - zapewniamy Ci je zarówno w Warszawie jak i Katowicach.
Pragniemy, aby nasze zajęcia przebiegały w komfortowej i bezpiecznej atmosferze. Dlatego postanowiliśmy, że maksymalna liczba uczestników naszego kursu to 14 osób.
W związku z dużym zainteresowaniem ROCZNYM KURSEM AKTORSKIM uruchamiamy pre-zapisy, po których wyłonimy uczestników zajęć.
Misza będzie wykładał: taniec współczesny, elementarne zadania aktorskie, wymowę, interpretację tekstu, teatr fizyczny, ruch sceniczny oraz plastykę ruchu
Aktor-tancerz, choreograf, reżyser, scenarzysta i pedagog. W 2018 roku ukończył studia w krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu, na kierunku aktorstwo, specjalność aktor teatru tańca. Swoje pierwsze kroki na scenie stawiał w Autorskim Teatrze Ruchu „Wampa” w Tychach (2007-2013).
Współzałożyciel nagradzanego na licznych festiwalach Teatru OdRuchu, powstałego w 2017 roku. W latach 2015-2017 Asystent profesora Jerzego Święcha podczas Intensywnych Zajęć Techniki Wymowy na Wydziale Teatru Tańca oraz podstaw gry aktorskiej w roku akademickim 2015/2016. Aktor teatralny i filmowy (Legiony, 2019 ; Orzeł. Ostatni patrol, 2022). Po studiach debiutował na deskach Warszawskiego OCH-TEATRU, w spektaklu „Bal manekinów” w reżyserii Jerzego Stuhra. Od 2018 roku Związany z Teatrem Nowym Proxima w Krakowie. Autor ponad 40. Scenariuszy familijnych spektakli muzycznych, wyprodukowanych przez Bielskie Centrum Kultury, w których pełnił również rolę reżysera i choreografa w latach 2017-2021.
W tym samym czasie, napisał trzy sztuki tworzące Tryptyk polski Teatru OdRuchu („Deklaracja 6888”, „Linoleum”, „Po drugiej stronie Wisły”), które wyreżyserował wraz z Moniką Szydłowiecką, podobnie jak spektakl „karma” (2022 r.) powstały w ramach miejskich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru w Tychach – spektakl został wyprodukowany przez tyski Teatr Mały, w związku z nagrodą główną konkursu „Scena Tychy 2020” za spektakl „Po drugiej stronie Wisły”. W roku 2023 otrzymał dofinansowanie Związku Artystów Scen Polskich oraz programu Tyskie Inicjatywy Kulturalne, co umożliwiło mu realizację monodramu w oparciu o autorską sztukę „Colargol. To nie bajka” w reż. Moniki Szydłowieckiej. Zdobywca Grand Prix XLVIII Tyskich Spotkań Teatralnych w 2022 roku (reżyseria, choreografia i scenariusz – spektakl „karma”) oraz nagrody aktorskiej Tyskich Spotkań Teatralnych w 2023 roku. Stypendysta MKiDN w 2020 roku – reżyser i scenarzysta fabularyzowanego filmu dokumentalnego „Szeblanka” powstałego w ramach programu „Kultura w sieci”. Od 2019 nauczyciel teatru fizycznego i aktorstwa w Pałacu Młodzieży w Katowicach, gdzie w 2021 r. uzyskał stopień nauczyciela kontraktowego.
Prowadzi zajęcia z zakresu aktorstwa, tańca współczesnego i teatru fizycznego, na terenie całego kraju. W 2023 roku ukończył Szkołę Pisania Sztuk Teatru Śląskiego. Autor książki „Postać sceniczna aktora-tancerza” wydanej w listopadzie 2021 r.
Adrianna będzie wykładała: interpretację tekstu oraz piosenkę aktorską.
Urodzona 1991 roku w Łodzi, aktorka, lalkarka. Ukończyła I stopień Szkoły Muzycznej im Stanisława Moniuszki w Łodzi. Absolwentka wydziału Lalkarskiego, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie filia we Wrocławiu. Od 2019 roku współpracuje z Teatrem im. Stefana Batorego, grając spektakle m.in w Teatrze Rozrywki. Zrealizowała spektakl ,,W końcu będzie ciepło" w Instytucie Grotowskiego w ramach projektu Teatr na Faktach. Współpracuje z Jeleniogórskim Centrum Kultury w ramach festiwalu Pestka. Od 2021 aktorka Teatru Dormana w Będzinie oraz finalistka Konkursu Piosenki Aktorskiej im Jonasza Kofty. Współtworzy kanał na Youtubie o tematyce gier RPG a najbardziej interesuje ją dubbing oraz psi behawioryzm.
Michał będzie wykładał: interpretację tekstu oraz elementarne zadania aktorskie
Urodzony w 1995 roku, w Zabrzu aktor, lalkarz, youtuber. Absolwent Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, filii we Wrocławiu. Zatrudniony w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora ATENEUM w Katowicach. W teatrze tym zrealizował między innymi takie spektakle jak „Ile żab waży księżyc” reż. P. Jaszczak, „Łysek z pokładu Idy” reż. K. Dworakowski, czy „Robinson” reż. R. Drobniuch. W 2020 roku otrzymał nagrodę Złota Maska dla najlepszego aktora w spektaklu dla dzieci i młodzieży. Od lat prowadzi warsztaty aktorskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych (między innymi w ramach Festiwalu Pestka). Współtwórca kanału youtubowego o tematyce rpg Aktogry. Na codzień interesuje się sportem, podróżami i grami video.
Magdalena będzie wykładała: taniec współczesny, teatr fizyczny, plastykę ruchu, piosenkę aktorską oraz interpretację tekstu.
Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Wydziału Teatru Tańca.
Współpracowała m.in. z: Teatrem Variete w Krakowie, Teatrem Małym w Tychach, Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem Nowym Proxima w Krakowie. Aktualnie można zobaczyć ją na deskach Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi w tytułowej roli spektaklu „Carmen” w reż. Anny Obszańskiej.
Ponadto certyfikowana instruktorka jogi w nurcie Ashtanga Vinyasa, pedagożka artystyczna w XXX LO w Krakowie i fanatyczka filmów dokumentalnych.
Ula będzie wykładała: partnerowanie sceniczne oraz sceny.
Aktorka Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach, absolwentka wydziału lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, filii we Wrocławiu. Studiowała także Wiedzę o Teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Realizacje Intermedialne w Warszawskiej Szkole Reklamy.
Doświadczenie aktorskie zdobywała na licznych warsztatach poświęconych różnorodnym technikom teatralnym m. in według metod K. Stanisławskiego, L. Strasberga, M. Czechowa, J. Grotowskiego, S. Meisnera, A. Boala, J. Lecoqa i E. Decroux. Ukończyła III stage pracy metodą N. Demidova z A. Zagorodnikovem.
Zagrała m. in. w takich spektaklach jak „Wrocław. Escape Room” reż. A. Buszko, „W takiej czy innej formie życia doświadczać” reż. Monika Reks (Grand Prix festiwalu Pro Contra), "Nasza klasa" reż. G. Gietzky (Festiwal Dni Teatru Polskiego na Litwie), "Matka" reż. T. Zadróżny (I Nagroda 18. Ogólnopolskiego Konkursu Interpretacji Dzieł S. I. Witkiewicza „Witkacy pod strzechy”), performansie „Mów do mnie” reż. M. Sybila (Przegląd Sztuki SURVIVAL), a także w spektaklu tanecznym „Wytańczyć Malewicza. Wystawa performatywna” reż. J. Lewandowska, F. Jaśkiewicz. Stworzyła autorski monodram "Wilk Stepowy", który wziął udział w Festiwalu Debiutów w Monodramie "Strzała Północy".
Prowadziła warsztaty aktorskie dla dorosłych i młodzieży m. in. warsztaty aktorskie w Teatrze Żelaznym w Katowicach, warsztaty dla pedagogów w ramach Festiwalu Edukacyjnego "Teatr zmienia!", warsztaty animacji lalkarskiej dla Evento Polska. Konstruuje lalki teatralne – jest autorką m. in. lalek hybrydowych do spektaklu „Pokłóć się ze mną” reż. J. Bochenek, M. Broniszewski; współtworzyła marionetkę kruka do filmu „Winterreise”. Oprócz teatru interesuje się sztuką plastyczną, nowymi mediami, psychologią i literaturą – została laureatką konkursu dramaturgicznego "Windowisko 2023" zorganizowanego przez Gdański Archipelag Kultury za sztukę "Kiedy przestałam się poruszać".
Julia będzie asystowała i akompaniowała w ramach przedmiotów piosenka aktorska i śpiew grupowy.
Studentka Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu, na kierunku aktorstwo, specjalność aktor teatru tańca.
Pierwsze doświadczenia sceniczne zdobywała w Teatrze Fizycznym „Komorebi” i teatrze „Czaturanga” przy Pałacu Młodzieży w Katowicach.
Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w Tuchowie w klasie fortepianu. Dalsze doświadczenia muzyczne zdobywała w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie oraz na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku rytmika. Działała przy Teatrze Rytmu „Katalog” w ramach Koła Naukowego Rytmiki realizując międzynarodowe projekty muzyczno-ruchowe. Uczestniczka kursu z kompozycji i aranżacji Warsztat-ON 2021 z Janem Stokłosą w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Autorka muzyki do spektaklu „Zakazani” w reżyserii Miszy Czornego w teatrze „Komoranga” przy Pałacu Młodzieży w Katowicach.
Rozwija się również twórczo realizując własne projekty wokalno-instrumentalne.
Tegorocznymi wykładowcami i wykładowczyniami w Katowicach są:
Misza Czorny (AST Bytom)
PRZEDMIOTY: taniec współczesny, elementarne zadania aktorskie, wymowa, interpretacja tekstu, teatr fizyczny, ruch sceniczny, plastyka ruchuUla Gołdowska (AST Wrocław)
PRZEDMIOTY: partnerowanie sceniczne, scenyMichał Skiba (AST Wrocław)
PRZEDMIOTY: interpretacja tekstu, elementarne zadania aktorskieAdrianna Bieżan (AST Wrocław)
PRZEDMIOTY: interpretacja tekstu, piosenka aktorskaMagdalena Malik (AST Bytom)
PRZEDMIOTY: taniec współczesny, teatr fizyczny, plastyka ruchu, piosenka aktorska, interpretacja tekstuJulia Grzenia (AST Bytom)
PRZEDMIOTY: asystentura i akompaniament w ramach przedmiotów “piosenka aktorska” i “śpiew grupowy”
ILOŚĆ GODZIN:
5h x 4 spotkań w miesiącu = 20h
KIEDY:
SOBOTA, NIEDZIELA / co 2-gi tydzień
11:00 - 16:00
GDZIE:
Miejski Dom Kultury “Południe”
ul. Generała Zygmunta Waltera-Jankego 136
ILE:
480 zł / miesiąc
PROGRAM OBEJMUJE NASTĘPUJĄCE PRZEDMIOTY:
EMISJA GŁOSU, ARTYKULACJA I WYMOWAELEMENTARNE ZADANIA AKTORSKIE
TEATR FIZYCZNY I RUCH FIZYCZNY
PRACA AKTORA NAD SOBĄ
WIERSZ (KLASYCZNY I WSPÓŁCZESNY)
PROZA (KLASYCZNA I WSPÓŁCZESNA)
MONOLOG Z DRAMATU PISANY WIERSZEM I PROZĄ
PIOSENKA AKTORSKA I ŚPIEW GRUPOWY
PLASTYKA RUCHU I TANIEC WSPÓŁCZESNY
PARTNEROWANIE SCENICZNE / SCENY
IMPROWIZACJA AKTORSKA
ANALIZA TEKSTU
PRACA Z KAMERĄ
Napisz do na maila na adres:
zapisy.katowice@studioasa.com.pl
Tytuł maila: ROCZNY KURS AKTORSKI
Imię i nazwisko
Wiek
Skąd dowiedziałxś się o ASA?
Dlaczego roczny kurs aktorski?
Jaki obrałxś cel swojego aktorskiego rozwoju w naszym studiu?
Chcemy Cię też usłyszeć, dlatego dołącz do maila maksymalnie jednominutową wizytówkę, dzięki której będziemy w stanie lepiej Cię poznać.
Dodatkowo prosimy o załączenie interpretacji jednego utworu - proza, wiersz, klasyczny, współczesny - wybór pozostawiamy Tobie!